Po roce opět ve finále

Klášterec se opět po roce ocitl ve finále. V cestě jim nestálo absolutně nic. Klášterec pošel až do finále ber ztráty jediného utkání. Mazanec ani ve třetím utkání proti Klášterci neuspěl. Soupeř do finále stále není jistý, a tak Klášterec může jen doufat, že jim bude ve finále přát štěstí a zahrají si o postup do první hokejové ligy.

3. března 2012 | 17:00 | Klášterec
7:1
4:0, 1:1, 2:0

branky a nahrávky: 1. Pražák (Kalnovič, Mašek), 1. Polanský, 13. Polanský (Mužík, Freiberg), 16. Pražák (Řezníček, Freiberg), 25. Miklovič (pen.), 57. Kalinovič (Řepík, Pražák.), 60. Toman (Kolčava) - 32. Topinka (pen.)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Tollinger, Kolčava, Řepík, Kalinovič, Pražák, Freiberg, Mužík, Polanský, Jáchym, Hartman, Miklovič, Tenkač, Toman, Bečvář.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček); Mrázek, Zeman, Herr, Barnad, Hucl, Kulhánek, Kořínek, Pouska, Topinka, Petráček, Maxa, Horejš, Flek, Pavlis, Čuban, Vondryska.

Už po třiceti vteřinách zápasu se Klášterec dostal do vedení, když Roman Pražák šikovně tečoval před Mazancem Maškovu střelu. O třináct vteřin později si z poza branky vyjel Tomáš Polanský a šikovným bekhendem zvyšoval na 2:0. Ondřej Mašek vypustil na Mazance jedovatou střelu. Mazanec měl sa touto střelou co dělat, aby ji udržel mezi betony. Pavlis měl zcela odkrytou branku Kaššákovu branku, ale trefil pouze tyč. Nejdříve našel Polanský najíždějícího Mužíka, ale ten branku netrefil. Ve 13. minutě se role vyměnili a Mužík našel před Mazancem volného Tomáše Polanského, který prudkou střelou vymetl Mazancovi pavučiny. V 16. minutě si Petr Freiberg, Ladislav Řezníček a Roman Pražák vychutnali Mazance překrásnou akcí tři na jednoho.

Ve 25. minutě opustil trestnou lavici Petr Miklovič, toho viděl Michal Tollinger. Miklovič pokračoval na branku, ale byl faulován Janem Huclem. Po tomto zákroku bylo nařízeno trestné střílení, které Petr Miklovič proměnil ruským blafákem. Ve 28. minutě poslal Michalu Žižkovy přesnou přihrávku Lukáš Tenkač. Žižka však prázdnou branku netrefil a puk skončil v ochranné síti. Ve 32. minutě byl Jan Topinka faulován Jakubem Loučkou. Po tomto zákroku bylo nařízeno trestné střílení, které Jan Topinka proměnil šikovnou kličkou do bekhendu.

Libor Řepík se ocitl sám před Mazance, ale jeho střela se pouze odrazila od tyče. Petr Freiberg netrefil z dvou metrů prázdnou branku, když mu Mužík naservíroval volné střelecké pole. V 56. minutě si s Klatovskou obranou poradili Libor Řepík, Roman Pražák a Martin Kalinovič, který už jen tečoval puk mezi Mazancovy betony. Po této brance Mazanec odstoupil z branky a dal možnost Vladislavu Hubáčkovi. Půl minuty před koncem utkání další branku přidal Jan Toman po přihrávce od Daniela Kolčavy.