Klášterečtí v přípravě podruhé prohráli

Letos poprvé dostal šanci zasáhnout do utkání Pavel Farkaš, který zřejmě bude letos Damaškovi krýt záda. Soupeř ho ale přliš nepotěšil a nadělil mu čtyři branky. V úplně jiné sestavě než v obou předchozích duelech nastoupil i zbytek svěřenců trenéra Lukeše. Do přípravy se tak průběžně zapojují všichni hráči, které má kouč k dispozici. Utkání s celkem z Písku skončilo pro klášterecké prohrou 2:4. Jednu z vstřelených branek domácích si připsal na své konto Ladislav Řezníček, který je slibnou posilou Kláštereckých.
16. srpna 2007 | 18:00
2:4
1:1, 0:1, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Novotný (Diviš), 54. Řezníček (Kotrouš) - 19. Řehoř, 27. Míka, 44. Řehoř (Vokatý), 56. Květoň (Vokatý, Hovora). Rozhodčí: Petružálek - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 10:12, navíc 15. Loučka 2+2 za hrubost - navíc 15. Kica 2+2 za hrubost. Využití: . V oslabení: .

Klášterec nad Ohří: Farkaš - Loučka, Řezníček, Iterský, Pokorný, Ambrož, Unger, Zenk, Kout, Babka, Ktrouš, Zika, Suk, Růžek Diviš, Šedivý, Novotný, Hartman, Panocha, Toman, Moro

Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Veselý, Vokatý, Procházka, Kalečík, Řehoř, Míka, Kořánek, Květoň, Hovora, Novák, Kica, Kašpar, Nikodém, Rutkis

Zatímco klášterečtí trenéři v utkání potřebovali prověřit především mladé hráče, Písečtí si především ty, na kterých budou v příští sezóně stavět a na hře to bylo znát. Oproti předchozím přípravným zápasům klášteeckých hokejistů se projevila jedna změna a to v podobě jiného hlavního rozhodčího. Což se projevilo na menším počtu vyloučených hráčů, i když zpočátu to vypadalo, že bude mít utkání podobný scénář jako zápasy předchozí.

V úvodu utkání se hrálo především před Farkašovou brankou. Ostřílený Květoň v čele svýchh spoluhráčů nenechal domácího gólmana na pokoji. Hosté se ale nechali nedůslednou hrou soupeře ukolébat a inkasovali jako první. V přesilové hře s výrazem mazáka prokličkoval celé kluziště Karel Novotný. Pinkas neměl šanci proti rozjetému hráči včas zareagovat.Po prvním góle se Klášterečtí zklidnili a díky přesnější kombinaci se snáze dostávali do útočného pásma. V závěru třetiny přežili oslabení, při kterém se jim nedařilo vyhodit puk z pásma. Všechny pokusy hosté na modré chytali a posílali zpět na Farkaše. Žádná ze střel se ale neujala. Teprve při hře pět na pět udělali domácí kolosální chybu a na kláštereckého bránkáře se rozjela dvojice protihráčů. Jan Řehoř si sólo vychutnal a pod padajícím gólmanem srovnal skóre.

Taktéž chyba ve hře domácích byla u zrodu druhého píseckého gólu. Nepřesnou rozehrávku v kláštereckém pásmu zachytil David Míka a zkušeně chybu domácích potrestal. Po inkasované brance domácím chvíli trvalo než se v srovnali. Zmatků v jejich defenzivě ale Písečtí znovu nevyužili, přestože puk zěsile létal brankovištěm. Ve druhé třetině tak padla pouze jediná branka.

Úvod do třetí třetiny vyšel lépe hostům, kteří využili přesilovou hru. Marek Vokatý objel kláštereckou branku a podél tyčky zakončil. Domácí ale nesložili zbraně a z nájezdu 2 na 1 mohli skórovat Zika s Panochou. Neuspěli. Zvýšenou aktivitou ale donutili soupeře k chybám a dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry. Do šance se znovu dostal Panocha, který poté, co jeho spoluhráči vyšachovali obranu soupeře, sice počkal se střelou, ale zakončil jen do Pinkasovy výstroje. Naděje svitla domácím v 54. minutě, kdy nna modré napřáhl Ladislav Řezníček a, díky teči jednoho z před brankou stojících hráčů, poslal puk do sítě. Hosté si ale nechtěli nechat ujít vítězství. O pár vteřin později si na Farkaše brousil Řehoř, ale klášterecký gólman vyšel ze souboje tváří v tvář lépe. Puk ukryl v lapačce. Rozhodnutí padlo v 56. minutě znovu v přesilové hře. Písečtí svezli soupeře na kolotoči a jako bonus přidali čtvrtý gól. Jako poslední se puku dotkl Tomáš Květoň. Klášterec podelhl svému soupeři 2:4.