První utkání vyšlo výtěčně

Po dlouhém boji nakonec vyšel vítězně Klášterec. Darem z nebes byl dnes Roman Pražák. Ten dokázal dvanáct vteřin před koncem šedesátiminutovky srovnat stav na 4:4. To však ještě nebyl konec jeho bojovnosti. Jako jediný se dokázal prosadit v samostatných nájezdech a získal tak zasloužené vítězství pro Klášterec.
9. března 2012 | 18:00 | Klášterec
5:4sn
2:0, 1:3, 1:1, 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: 1. Žižka M. (Polanský), 12. Polanský (Freiberg, Řezníček), 36. Žižka M. (Řezníček, Freiberg), 60. Pražák (Stehlík), 70. Pražák - 25. Vávra, 40. Filipovský (Oliverius), 40. Vávra (Baránek), 59. Vávra (Rudovský)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Hartman, Kolčava, Freiberg, Mužík, Polanský, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Řepík, Bečvář, Panocha, Jáchym, Toman, Miklovič.

Děčín: Lavinger (Zámostný); Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Drnec, Rudovský, Stibor, Baránek, Vacek, Myšík, Böhm, Řídel, Bulva.

Už po dvaatřiceti vteřinách se ujal vedení Klášterec. Tomáš Polanský poslal přihrávku přes celou šíři útočného pásma a Michal Žižka propasíroval puk až za Lavingera. Na 2:0 mohl zvyšovat Roman Pražák, který netrefil před Lavingerem Řepíkovu přihrávku. Ve 12. minutě zvyšoval na 2:0 Tomáš Polanský, když šikovně tečoval Freibergovo nahození na Lavingera. Loučka poslal do samostatného úniku Bečváře. Tomu ale pok přeskočil hůl a trefil pouze Lavingera do hrudi. Děčín si první šanci vytvořil až při přesilové hře. Molnárovu teč ale Kaššák vyrazil. Jen co se z trestné lavice vrátil na led Toman, šel si na jeho místo sednout Loučka. Děčín měl tak výhodu další přesilovky. Přesilovou hru Klášterec vítečně ubránil. Nepustil v ní Děčín do žádné šance.

Hnedka ve dvacáté druhé minutě si Klášterec zahrál přesilovku. Tu však nedokázal využít. Děčín poprvé skóroval ve 25.minutě padáčkem Tomáše Vávry, když Kaššák ležel bezmocně v brankovišti. Filipovský nastřelil až ze středního pásma tyč Kaššákovy branky. Ve 35. minutě při přesilové hře Ladislav Řezníček poslal puk na Michala Žižku. Ten vypálil na Lavingera dělovou ránu, kterou před ním tečoval Petr Freiberg. Půl minuty před koncem druhé třetiny snížil na jednobrankový rozdíl Jan Filipovský. O dvanáct vteřin později bylo srovnáno. Vyrovnávací branku vstřelil Tomáš Vávra po přihrávce od Martina Baránka.

Kaššák vychytal vynikajícím zákrokem samostatný únik Milana Böhmna. Ani při závaru před Lavingerem se nedokázali prosadit Mužík, Freiberg a Polanský. V 57. minutě byl Kalinovič nepříjemně zasažen do hlavy od Kaltenböcka. Ten byl potrestán trestem ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku. Kaššák rozehrál puk do středního pásma, kde se ho zmocnil Jan Rudovský, když celý klášterecký útok šel střídat. Rudovský poslal puk na Tomáše Vávru a ten zvyšoval na 3:4. Klášterec před koncem odvolal Kaššáka z branky a pokoušel se vyrovnat při power-play. Dvanáct vteřin před koncem přišel dar z nebes a to Roman Pražák. Ten zavěsil pod horní tyč po přihrávce od Jana Stehlíka.

O vítězi se rozhodovalo v prodloužení. Utkání mohl rozhodnout Jan Stehlík. Ten ale trefil pouze tyč Lavingerovy branky. Kaššák vychytal šikovnou střelu Luáše Ziky a zachránil tak svou klec. Ani v prodloužení se nerozhodlo o vítězi a tak se jezdili samostatné nájezdy. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Roman Pražák a rozhodl tak o vítězství Klášterce.