Klášterečtí nechtěli vstřelit desátou branku

V počátku utkání se zdálo, že zápas mezi Kláštercem a Roudnicí bude velmi vyrovnaný a po počátečním nátlaku se málem podařilo, jako prvnímu, skórovat celku z Roudnice. Karta se však obrátila po několika minutách, když Klášterečtí začali vytvářet nátlak a první branku vstřelil ve čtvrté minutě Jiří Panocha. Domácí celek si v prvním zápase druhého kola poradil s celkem z Roudnice 9:4.
10. listopadu 2007 | 17:00
9:4
2:1, 6:2, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Panocha (Pokorný), 5. Kotrouš (Freiberg, Šedivý), 22. Panocha, 26. Krpenský (Růžek), 27. Kotrouš (Řezníček), 35. Šedivý, 39. Řezníček (Černý) (KNO), 40. Novotný (Řepík), 53. Znojemský (Černý) - 16. Zuziak (Křepelka), 33. Škaloud (Křepelka), 35. Sailer (Nosek), 59. Zuziak (Škaloud). Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Kebrle.. Vyloučení: 8:6 + v 19. minutě Nosek Martin 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:26.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Hollý) - Loučka, Řezníček, Pokorný, Ambrož, Saska, Znojemský, Šedivý, Palubjak, Babka, Novotný, Řepík, Panocha, Novák, Diviš, Krpenský, Růžek, Suk, Černý, Kotrouš, Freiberg.

Roudnice n. L.: Davídek (Bílek), Černý, Škaloud, Nosek, Tůma, Zenk, Šrek, Kosejk, Křepelka, Zuziak, Hanzl, Mouka, Novák, Hnátek, Pištěk, Neč, Rybecký, Sailer, Vaněček.

Do dalšího kola druhé části vstoupili lépe hosté. Během pár vteřin zasypali domácího brankáře několika střelami, které však končily mimo branku. Když se k první větší akci dostali Klášterečtí ke konci čtvrté minuty, byla z toho vstřelená branka, kterou si na své konto připsal Jiří Panocha po asistenci Václava Pokorného. Ihned na to se domácí opět radovali a to po šťastné brance Václava Kotrouše, kterému se puk odrazil od brusle do branky. Nenásilné počínání hostí přimělo domácí tým k další gólovce, ale puk přihranný zpoza branky na Krpenského skončil mimo Davídkovu branku. Náladu zvedl Roudnickému týmu v 17. minutě Petr Zuziak, když jeho šouravé nastřelení doputovalo do branky kolem Damaška, který jen nevěřícně zíral.

Druhá třetina přinesla velké množství vstřelených branek, a to na straně domácího celku. Již v polovině druhé minuty se po druhé v zápase trefil Jiří Panocha. Pozadu nezůstali další hráči Klášterce a o další gól se postaral Radek Krpenský, který v akci dva na jednoho dostal přesnou přihrávku od Jindřicha Růžka. Náskok Klášterce poté zvýšil Václav Kotrouš, který dostrčil puk do branky pod ležícím Davídkem. V tu chvíli to už trenéři hostí nevydrželi a následovala okamžitá změna brankáře. Zraky diváků se na chvíli obrátily ke Klášterecké brance, když při signalizovaném vyloučení domácích stihl vstřelit branku Škaloud Martin po asistenci Jonáše Křepelky. Odpověď domácích přišla ve 34. Minutě, když se naskytla příležitost Ondřeji Šedivému. Ten osamocen mezi kruhy v soupeřově pásmu obdržel puk a vstřelil již šestý gól. Náladu Roudnickým fanouškům zvedl Sailer Petr, který snížil na 6:3. Domácím však tento náskok nestačil a o další zvýšení se postaral Ladislav Řezníček. Několika kličkami zmátl Bílka a dorážka jeho vlastní střely skončila v sítí. Několik vteřin před ukončením druhé třetiny se ještě Kláštereckým zachtělo gólu a tak Karel Novotný po nahrávce Libora Řepíka vsítil poslední branku druhé části.

Poslední třetina přinesla už pouze dvě branky, a to na obou stranách. Jako první opět stříleli domácí. Dnes již po několikáté akce dva na jednoho, tentokrát v podání autora branky Martina Znojemského a Tomáše Černého, který asistoval. Nikomu z Kláštereckých hokejistů se nepodařilo, nebo nechtělo, vstřelit desátou branku, a tak aspoň na druhé straně využil šance Petr Zuziak s Martinem Škaloudem.

Nejlepšími hráči byl zvolen, z celku hostí autor dvou branek Petr Zuziak. Z domácího celku pak Milan Babka. Zvláštní cenu si odnesl Pavel Damašek za jeho husarský kousek při inkasovaném gólu.