Klášterec veze bod z Litoměřic, prohrál na nájezdy

Hokejisté Klášterce ještě v letošní sezóně nepoznali, jaké to je vyhrát za tři body. Nepodařilo se jim to ani ve třetím kole druhé ligy, ve kterém zajížděli na led Litoměřic. Domácí Stadion sice vedl už 2:0, hosté však zásluhou Kajera a Jora srovnali a vybojovali alespoň bod. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Litoměřičtí.
23. září 2009 | 18:00 | Zimní stadion Lovosice
3:2sn
1:0, 1:2, 0:0 - 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Horčička (Macek), 21. Slížek, roz. nájezd Horčička - 28. Kajer (Ton, Derfler), 33. Jor (Bečvář). Rozhodčí: Nečas - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Litoměřice: Volke (Koblischke) - Macek, Kolbaba, Kouba, Kaltenböck, Hillmich, Svoboda - Horejsek, Mrázek, Slížek, Horčička, Procházka, Hlusička, Buďa - Zuziak, Myšík, Šnajdr, Bacovský, Veverka.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klous, Koblitz, Kloz, Mašek, Kocek, Lang, Boguský, Palubjok, Kajer, Derfler, Freiberg, Jor, Ton, Bečvoř, Řepík, Kotrouš, Hartman, Nguyen, Dudek.

Po dvou přípravných zápasech, ve kterých byl úspěšnější domácí tým Stadionu, se očekával v tomto mistrovském zápase zisk plného počtu bodů. Ale jak se ukázalo, přípravný zápas není mistrovský. Celek hostů v prvé třetině odolával náporu domácího celku a v mnoha fázích zápasu mu byl vyrovnaným soupeřem. Hosté si také vypracovali několik dobrých brankových příležitostí, které ale ke spokojenosti domácích vyřešil spolehlivě dobře chytající brankář Martin Volke. Náskok jedné branky zajistil v přesilové hře těsně před koncem první třetiny domácí útočník Petr Horčička, který skóroval z levé strany po přihrávce Petra Macka. První třetina ale nenabídla moc líbivý hokej. Oba týmy se snažily o to, aby jako první neinkasovaly.

Nástup do druhé třetiny výborně vyšel domácímu celku, kdy trochu šťastně, ale s přehledem mazáka, skóroval Ladislav Slížek, který trefil puk přímo ze vzduchu a poslal ho za záda bezmocného brankáře Klášterce. To běžela teprve třináctá vteřina druhé třetiny a vypadalo to, že domácí už budou mít zápas pod kontrolou. V této fázi utkání se hrál o poznání líbivější hokej. Útočníkům vycházeli kombinační akce a hra se zrychlila. Opět bylo dost šancí na obou stranách. Domácí se nechali tímto stylem hokeje unést a zapomínali na zadní vrátka, což se jim vymstilo. Během pěti minut, od 27. do 32. minuty zápasu, klášterečtí hráči skóre srovnali po brankách Miloše Kajera a Martina Jora. Těsně před druhou brankou Klášterce nastřelil domácí útočník tyčku klášterecké branky a potvrdilo se pořekadlo: „Nedáš, dostaneš“. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a měla rozhodnout třetina poslední.

Na začátku třetí třetiny bylo jasné, že kdo dá třetí branku, bude mít v zápase navrch. Hrál se již trochu opatrnější hokej plný osobních soubojů, ale rozhodčí zápasu nechal hru plynout bez vážnějšího zasahování a nutno říci, že hráči toho nezneužívali. Dlouhou dobu se hrálo bez přerušení. Oba týmy měly opět šance ke skórování, ale dobře chytající brankáři kotouč za svá záda nepustili. Klášterecký tým byl domácím důstojným soupeřem a hru ve své obranné třetině měl víceméně pod kontrolou. Zápas spěl do prodloužení. Po šedesáti minutách svítilo na tabuli spravedlivé skóre 2:2.

Pětiminutové prodloužení po čtyřech hráčích na obou stranách začalo velkou příležitostí kláštereckého týmu, kdy po samostatném nájezdu bravurně zasáhl Martin Volke a nedovolil skórovat. Pět minut uteklo, skóre se neměnilo, i když štěstí se přiklonilo na obě strany.

V samostatných nájezdech excelovali oba brankáři, když vychytali všechny střelce. Až na jednoho. V poslední třetí sérii rozhodl tvrdou střelou nad lapačku litoměřický Petr Horčička a zachránil domácím alespoň zisk dvou důležitých bodů.