Klášterec si připsal první vítězství

Klášterečtí hokejisté se poprvé představili na domácím ledě a hned si připsali tři body. Klatovským sice nešlo upřít bojovnost a touhu po vítězství, ale domácí lépe kombinovali a hlavě měli přesnější mušku. Nejlepším střelcem utkání byl jednoznačně domácí Jindřich Růžek, který měl nakročeno k hattriku. Zaslouženě tak byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. V klatovském dresu se nejvíce líbil Jan Setikovský. Také on byl za předvedený výkon oceněn.
22. září 2007 | 17:00
5:2
1:1, 2:1, 2:0

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Ambrož, Březina, Znojemský, Satora, Pokorný, Šulc, Babka, Kotrouš, Řepík, Panocha, Novotný, Novák, Suk, Růžek, Krpenský, Ton, Černý, Freiberg

SHC Klatovy: Jež - Dorňák, Holub, Vondryska, Setikovský, Hobl, Horník, Čuban, Kuna, Klaus, Černý, Kalafut, Holý, Heřmánek, Kuželík, Kreuzman, Dvořák, Brožík

Na druhé utkání kláštereckého celku se sice nepřišlo podívat mnoho lidí, avšak hrstka příznivců domácího týmu se i dnes sešla na tribunách a shlédla pěkný hokej. Již v první minutě si domácí dělali zálusk, a to když v převaze tři na jednoho vyrazili na branku hostujícího Petra Ježe. Radost jim ale zkazil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd. V sedmé minutě už se v síti klatovského brankáře třepetal první gól. O jeho vstřelení se postaral Jindřich Růžek po nahrávce Suka. V deváté minutě se však radovala opačná strana kluziště. Klatovský Jan Setíkovský využil chyby kláštereckých a překvapenému Damaškovi už nebylo pomoci. Domácí se však jen tak nevzdali a o chvíli později už u klatovského brankovište stál David Suk, který se pokusil dorazit nahozený puk od modré. Do třinácté minuty se domácím skvěle dařilo ubránit své obranné pásmo v oslabení pět na tři a o minutu později si už v plném počtu opět razili cestu do soupeřova pásma. Petr Freiberg, který dostal přesnou přihrávku se prodral až před Petra Ježe, aby zakončil. Vystřelený puk se však odrazil od klatovského brankáře a několik sekund kutálel v brankovišti, aniž by ho někdo střežil. Poté byl vystřelen a klatovský gólman si mohl oddychnout. V sedmnácté minutě se opět zkoušel prosadit Jindřich Růžek, ale jeho rázné prodrání se až k soupeřově brance se hostujícím obráncům nelíbilo, a bez servítek ho přimáčkli na svou branku. Do kabin se po první třetině odcházelo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili lépe Klášterečtí. Ve 23. minutě už u Ježe stepoval opět Růžek, který čekal na nahrávku od Suka z povzdálí branky. Naneštěstí přihrávku brankář zneškodnil a puk opustil pásmo. O několik minut později dostali slovo opět Klatovští při šanci tři na jednoho, ale najíždějící Dvořák byl na puk krátký a tak hosté jednu ze svých velkých šancí zahodili. Ve 28. minutě se pomyslná karta obrátila a štěstí přihrála na klatovskou střídačku. Martin Klaus si udělal prostor pro střelu na modré a přesná střela podél pravé tyče skončila za zády Damaška. Klášterečtí čekali na svou další branku až do 33. minuty, ale čekání se vyplatilo. Tentokráte se podařilo nahrávku z poza brány dopravit až k Jindřichu Růžkovi, který nestřežen ani jedním z obránců, dopravil puk do soupeřovy branky. Ve 35. minutě se Klášterečtí pokoušeli využít přesilovou hru, a několikrát vážně ohrozili Ježovu klec, ale tým hostí se bránil zuby - nehty a většina puků končila až za kláštereckými obránci v obranném pásmu. V šestnácté minutě druhé třetiny domácí skórovali ještě jednou, a to ze stejné situace jako o několik okamžiků dříve jejich spoluhráči. Kotrouš od mantinelu nahrál před branku najíždějícímu Pavlu Březinovi, který ukázkově poslal puk pod břevno klatovského gólmana.

Do třetí a poslední třetiny vstoupili hosté v dvojnásobné přesile. Tuto výhodu se pokusil ihned využít Jaroslav Hobl, ale Damašek jeho gólovku zázračně překazil. Ve 47. minutě se kuriózně k brance dostal Václav Kotrouš. Puk, který se snažil dohnat mu odrazem od mantinelu vrátil klatovský gólman, který už se bohužel nestihl vrátit zpět, avšak ještě si dokázel puk odrazit do branky sám, když jeho hůl trefil právě Václav Kotrouš. O necelou minutu později Novák znovu vyslal Kotrouše, ale ten se pouze rozplácl o Ježovu branku, když se na něj zezadu vrhnul jeden ze sveřepě bránících klatovských hráčů. Ve 49. minutě hosté ve vlastním oslabení napadali a Vondryska z pravého kruhu vyslal sice tvrdou, ale nepříliš nebezpečnou střelu vedle klášterecké branky. Hosté se v závěru rozehráli a po levém křídle se prosmýkl mezi kláštereckými hráči Jiří Heřmánek, který mířil nad Damaškovu vyrážečku. Brankář kotouč vyrazil jen zpět k hostujícímu útočníkovi, avšak ten jej ani napodruhé nepřekonal. O minutu později se v akci dva na jednoho neprosadil Lukáš Holub, ale jeho spoluhráč Jiří Heřmánek si alespoň došel pro faul. Dvě minuty před koncem se hráči z Klatov rozhodli pro hru bez brankáře, a toho ihned využil Tomáš Černý, který obdržel přihrávku od Petra Freiberga a nikým nerušen dopravil kotouč do prázdné branky.

Konečný stav utkání HC Klášterec nad Ohří - HC Klatovy 5:2.