Litoměřice připravily kruté vystřízlivění

Klášterečtí hokejisté vyhráli osm zápasů v řadě. Porazili dokonce i vedoucí celek skupiny - Řisuty. Přetržení vítězného tažení ale přišlo nečekaně a možná až příliš krutě. Litoměřice si v Klášterci zvedly sebevědomí a odvezly si vysoké vítězství 6:1.
10. února 2010 | 18:00
1:6
1:1, 0:3, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Řezníček (Suk) - 2. Slížek (Macek), 22. Buďa (Hlusička, Tvrzník), 29. Slížek (Horčička), 40. Hlusička (Buďa), 58. Horejsek, 59. Tvrzník. Rozhodčí: Šmíd - Černý, Sentenský. Vyloučení: 2:2. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Kocek, Koblitz, Martínek, Rutta, Řezníček, Boguský, Mužík - Kajer, Novotný, Suk - Bečvář, Buchal, Kalinovič - Zika, Stehlík, Pražák - Hartman, Nguyen, Jáchym.

Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Svoboda, Hillmich, Malý - Slížek, Horčička, Horejsek - Buďa, Hlusička, Kauschitz - Novák, Šnajdr, Bacovský - Myšík, Tvrzník, Veverka.

V první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí měli odejít domů s debaklem. Litoměřicím sice perfektně vyšel vstup do zápasu a už po necelých dvou minutách vedly, když si s Damaškem pohrál Ladislav Slížek.Klášterečtí ale chtěli navázat na výborné výkony z předchozích zápasů a svůj tlak zužitkovali k vyrovnání. Ladislav Řezníček jako obránce projevil dostatek drzosti a po objetí branky suverénně zakončil. I když se v první třetině hrál rychlý hokej, vynikly především nepřesnosti v zakončení. David Suk v samostatné akci minul Volkeho branku.

Úvod druhé třetiny kopíroval tu první. Jen tentokrát Litoměřičtí stihli Damaška překonat ještě o poznání rychleji. Už po 73 sekundách a Milan Buďa si připsal svůj první bod v zápase. Klášterečtí tentokrát nedokázali odpovědět. Jejich snahu překazilo oslabení i rychlá kombinační hra Litoměřic, které si ve druhé časti nejen vytvořily více gólových šancí, ale hlavně je i dokázaly proměnit. Ve 29. minutě se podruhé trefil Ladislav Slížek a 45 vteřin před koncem druhé třetiny si pak Milan Buďa vyměnil roli s Jakubem Hlusičkou a hosté vedli už o tři branky.

Klášterečtí sice ojedinělými výpady bojovali o zvrácení výsledku, dnes ale neměli svůj den. Naopak Litoměřice v poklidu potvrdily svou převahu dvěma přesnými zásahy v posledních minutách. Nejprve skóroval od modré čáry Jaroslav Horejsek, vzápětí jej napodobil ještě Martin Tvrzník. Klášterec podlehl Litoměřicím vysoko 1:6.