Damašek vychytal čisté konto a Klášterec slaví další vítězství

Klášterečtí hokejisté dnes předvedli asi nejlepší výkon v sezóně a připsali si velmi důležitou výhru 4:0 nad Pelhřimovem. Už od úvodní minuty byl domácí celek jasně lepším týmem a svojí aktivitu dokázal přetavit ve dva góly z hokejek Marka Jáchyma a Libora Řepíka v úvodním dějství. Ve druhé třetině se sice Pelhřimov herně zvedl a domácím se minimálně vyrovnal, ale skvěle chytající Damašek dnes přiváděl hosty k šílenství a předvedl proti jejich střelám výborné zákroky. Ve druhé třetině byl jediným střelcem domácí Jakub Loučka a domácí tak měli náskok tří branek před poslední třetinou. Poslední dějství nabídlo velmi vyrovnanou hru, ale když se dokázal prosadit jen klášterecký Jiří Peštuka bylo po všem. Domácí stadion viděl dnes nejlepší výkon Klášterce v sezóně a tým byl za něj odměněn velkým aplausem. Nejlepším hráčem domácích byl zvolen Libor Řepík a za hosty si cenu odnesl Jan Pavlík.
6. listopadu 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:0
2:0, 1:0, 1:0

branky a nahrávky: 23. Řepík, 5. Jáchym (Koblitz, Mašek), 25. Loučka (Bečvář, Řepík), 46. Peštuka (Paleček)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Loučka "C", Mašek, Koblitz, Opalek, Drobný, Štrach "A", Zicho, Řepík "A", Freiberg, Suk, Mála, Jáchym, Bečvář, Vrána, Peštuka, Paleček, Diviš, Toman, Schönauer

Pelhřimov: Čekal (Brabec), Mečiar, Pavlík, Adam, Beneš, Žuček, Kasalý, Tecl, Hadrava, Votápek, Vylíčil, Svoboda, Brychta, Kppic, Jelinek, Havel

Raketový start z říše snů předvedli klášterečtí hokejisté do tohoto utkání. Hned od úvodního buly byl domácí tým aktivní a jeho výkon nezůstal dlouho bez odezvy. Již ve 3.minutě se dokázal prosadit nejlepší klášterecký střelec Libor Řepík a klášterečtí fanoušci a hráči mohli slavit. Od první branky domácích neuběhly ani dvě minuty a už se mohlo slavit podruhé. Klášterečtí rozjeli akci na jeden dotek a na konci této rychlé akce byl Marek Jáchym, který prostřelil hostujícího Čekala. Pelhřimov druhá branka poznamenala velmi hodně a jen ztěžka se dostával k puku. Šanci ke skórování v první třetině měl hostující Tecl, který se sám dokázal prokličkovat až před Damaška, ale jeho konečná střela se jen tak tak dostala k domácímu brankáři a ten si s ní poradil. Po této akci ještě Pelhřimov zahrozil a nastřelil tyč domácí svatyně, nicméně to bylo z jeho strany vše a do kabin se šlo za příznivého stavu pro domácí 2:0.

Druhá třetina nabídla divákům už vyrovnanější hru. Hned v úvodu musel Klášterec čelit početní převaze hostů, protože na trestné lavici seděl Drobný. Pelhřimov se nedokázal ve své přesilové hře dostat ani k jedné střele a domácí tým se skvěle ubránil i díky mladíkovi Vránovi, který pro domácí tým ušetřil mnoho cenných vteřinek, když dokázal podržet puk velmi dlouho daleko od Damaška. Ve 25.minutě už na domácím stadionu propukly oslavy. Po přihrávkách od Bečváře a Řepíka se prosadil Jakub Loučka. Ve 30.minutě se vyznamenal hostující Čekal, když zneškodnil tutovky domácího Palečka velmi pohotovým zákrokem. Ve 35.minutě se zaskvěl opět domácí Damašek. Tři pelhřimovští hráči proti jedinému obránci uháněli k domácí brance a zdálo se že by z této akce mohla padnout branka, nicméně domácí brankář předvedl opět pohotový zákrok a držel i nadále čisté konto. V této pasáži hry byl lepší hostující celek. Ve 38.minutě si připsal další zákrok opět domácí brankář, který reflexivním zákrokem lapačkou nedal šanci jednomu z hostujících útočníků. Klášterec vedl tedy po druhé třetině pohodlně 3:0.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí opět v oslabení a tentokrát už se pelhřimovští dostali i k nejedné střele, domácí obrana však v tomto utkání připomínala nedobytnou základnu vedenou generálem Pavlem Damaškem v brance, který přiváděl pelhřimovské hráče už k šílenství. Ve 46.minutě už se mohlo slavit. Jiří Peštuka se prosadil i ve svém druhém utkání za Klášterec a pomohl tak kláštereckým hokejistům i dnes zvítězit. Poté se hrálo spíše ve středním pásmu a domácí hráči si dávali velký pozor na pelhřimovské protiútoky, aby pomohli domácímu brankáři k čistému kontu. To se nakonec povedlo i když minutu před koncem hrál Pelhřimov dvojnásobnou přesilovku, kterou však nevyužil.

Klášterec dnešní utkání vyhrál zcela zaslouženě ale nutno říct, že Pelhřimov přijel se značně oslabeným týmem a to se také podepsalo na konečném skóre zápasu.