Klášterečtí si zatrénovali, trefili se šestnáctkrát

Klášterečtí hokejisté se po delší odmlce mohli zase radovat z vítězství. Tepličtí přijeli se 13 hráči do pole a jedním brankářem, sestavu tak doplnilo klášterecké trio Toman - Šedivý - Moro. Domácí vyhráli 15:1. Všechny branky ale měli na svědomí klášterečtí hráči. Jediný teplický úspěch totiž zaznamenal Ondřej Šedivý.
23. srpna 2007 | 18:00
15:1
5:0, 7:0, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Řepík (Řezníček , Kotrouš), 8. Babka (Loučka, Kotrouš), 12. Kotrouš (Babka), 13. Růžek (Novák), 14. Satora, 29. Panocha (Novotný, Řepík), 31. Suk (Růžek), 34. Diviš (Znojemský), 35. Řepík (Kotrouš, Babka), 35. Novák (Růžek, Iterský), 39. Novák (Panocha), 40. Hartman (Babka, Diviš), 51. Hartman (Diviš), 55. Panocha (Novotný, Iterský), 60. Ambrož (Panocha)- 57. Šedivý (Moro). Rozhodčí: Zubzanda - Gerat, Merc. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Řezníček, Znojemský, Ambrož, Satora, Iterský, Babka, Kotrouš, Řepík, Panocha, Novotný, Novák, Suk, Růžek, Diviš, Kout, Hartman, Všetečka

Teplice: Andrle - Třestík, Fiala, Zahálka, Voborník, Neč, Drenčko, Brabec, Veselý, Toman (KNO), Gellner, Hajný, Semecký, Šedivý (KNO), Moro (KNO), Abrahám, Kohoutek

V kláštereckém dresu se objevili dva nově příchozí. Už proti Děčínu si zahrál obránce Zbyšek Satora, dnes k němu přibyl další bek - Martin Všetečka. Oba to v přípravě zkoušeli v Kadani, ale neprosadili se, a tak zavítali do Klášterce.

Klášterečtí museli počítat s tím, že proti Teplicím se konečně chytí. Patnáct gólů v tplické síti ale asi očekával pouze málokdo. Už ve druhé třetině se v přesilové hře trefil Libor Řepík. V 8. si gólmana soupeře vystřelil Milan Babka. Přestože mohl střílet z první, ještě si s pukem pohrál v brankovišti a zakončil podél betonu. To ale byl teprve zaátek. Ve vlastním oslabení si udělal výlet k soupeřově brance Václav Kotrouš a i přes nízkou rychlost dokázal Andrleho prostřelit. O minutu později se poprvé v kláštereckém dresu trefil Jindřich Růžek. Ve 14, minutě už teplický brankář zřejmě pomýšlel na střídání, ale jeho tým si bohužel nepřivezl žádného náhradního gólmana, a tak by hosté museli požádat Klášterec ještě o zapůjčení Studničky, který kryl záda Damaškovi. Pátou branku Klášterce vstřelil další nováček - Zbyšek Satora. Ještě, že v hale bylo teplo, jinak by si klášterecký brankář musel dojet do šatny pro něco na zahřátí. Soupeř na něj v úvodní čtvrthodině vyslal pouze tři střely. Jedinou tutovku spálil v závěru třetiny Gellner, který nezakončil samostatnou akci.

Před zahájením druhé třetiny řešili rozhodčí s domácí střídačkou menší nesrovnalost v soupisce. Martin Všetečka totiž oblékl dres s jiným číslem, než jaké bylo uvedeno v zápise. Po vhození buly se na okamžik zdálo, že se hostující brankář chytil a zachrání svůj celek od debaklu. To když zlikvidoval pokusy Babky a Řepíka. Ve 29. minutě ale domácí s údivem zkoumali, kudy puk pronikl do teplické branky znovu. Tentokrát již pošesté. Jiří Panocha pravděpodobně našel skulinku nad ramenem hostujícího gólmana. Během zbývajících deseti minut se klášterečtí trefili ještě šestkrát a po druhé třetině vedli již 12:0. Dvakrát se trefil Ondřej Novák, po jedné brance přidali David Suk, Libor Řepík, Martin Diviš a Martin Hartman.

V úvodu třetí třetiny se do šance znovu dostal nejlepší z teplických útočníků - Tomáš Gellner. Ale vstřelit alespoň čestný gól se mu nepodařilo. Neuspěl ani klášterecký Miroslav Moro v teplickém dresu. V samostatném nájezdu byl podražen vracejícím se Znojemským. Stejně jako ve druhé části, nechali i tentokrát domácí svého soupeře deset minut vydýchat, a teprve potom začali střílet góly. V 51. minutě přidal již třináctý gól Martin Hartman. V přesilové hře dorazil zdecimovanou teplickou defenzivu Jiří Panocha. V 57. minutě se konečně mohla radovat i teplická střídačka, i když důvodů k oslavám příliš nebylo. Těžko odhadnout, zda se Damaškovi soupeře zželelo, nebo střelec znal jeho slabinu a mířil přesně. Krutou pravdou je, že jedinou branku Teplic vstřelil klášterecký hráč Ondřej Šedivý. Když už se zdálo, že je trápení hostí konec, a hráči v bílých dresech očima posouvali časomíru, zvedl ruce nad hlavu ještě jeden z domácích střelců. Roman Ambrož zakulatil skóre na 15:1. Tepličtí se díky vysokým prohrám v Klášterci a Mělníku (2:9) pasovali na outsidera soutěže.