Klášterec doma poprvé prohrál, radoval se Sokolov

Klášterečtí hokejisté našli svého prvního pokořitele. A není jím nikdo jiný než sokolovský Baník, který zařídil první domácí prohru Klášterce. Do desáté minuty si hosté ani neškrtli. Pak ale využili hrubé chyby v klášterecké defenzivě. Domácí nemohli vyjít z údivu a nedokázali se vrátit ke svému stylu hry. Hattrickem se blýskl bývalý extraligový hráč a nová sokolovská posila v jedné osobě, Petr Kukla. Tradičně nechyběly tresty do konce utkání, ani bitka v hledišti.
24. října 2007 | 18:00
3:7

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 40: Krpenský (Růžek), 42. Znojemský (Růžek), 48. Diviš (Novák) - 10. Jor (Dobřemysl), 12. Kukla (Polesný, Veverka), 14. Sopr (Jor), 28. Kukla (Nový, Veverka), 35. Soukup (Veverka), 44. Kukla (Veverka), 58. Jor (Kukla). Rozhodčí: Würtherel - Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 6:9, navíc Ambrož (KNO) 1O minut OT, Loučka, Řezníček (oba KNO), Veverka (SOK) všichni 5+OK, navíc Veverka (SOK) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, řezníček - Pokorný, Ambrož - Hartman, Znojemský - Všetečka, Šedivý - Černý, Novotný, Řepík - Panocha, Novák, Diviš - Krpenský, Růžek, Suk - Babka, Toman, Moro

Baník Sokolov: Schafhauser - Nerad, Pech - Děran, Diblík - Ozom, Palvas - Novák, Polesný, Veverka - Kukla, Sopr, Dobřemysl - Jor, Račanský, Vrba - Soukup, Kašpar, Formánek, Nový

Černý den Kláštereckého hokeje. I tak by se dal nazvat dnešní výkon svěřenců trenéra Lukeše. Takovýto vývoj utkání čekal málokdo a jediný tým, který se dnes mohl skutečně radovat, byl Baník Sokolov. V počátku utkání se z pohledu domácích zdálo být vše tak, jak má. Domácí Klášterec se zdál být lepším z obou týmů a v neustálých akcích nedal soupeři pokoj. Již ve dvacáté vteřině, po vyhraném buly, Klášterečtí podnikli první výpad k soupeřově brance. Hosté se ubránili, ale za cenu vyloučeného Radka Nerada. O minutu později se již domácí dostali do první, opravdu slibné situace, ale pro Schafhausera nebyl problém pokrýt střelu Nováka.

Když se po pěti minutách dostali ke slovu Sokolovští, přistáů kotouč pouze na hokejce domácího hráče. Hosté přišli na to, že v tomto zápase si domácí tým neporadí s brejkovými akcemi a v šesté minutě se již po několikáté za kláštereckou brankou projížděl hráč ve žlutém. Perné chvíle přinesla soupeři akce domácích, ale přihrávka před branku najíždějícímu Novotný byl rychlejší a puk mu projel za zády. Do deváte minuty bojovnější Klášterec, zdálo se, neměl se soupeřem větší problémy. Zvrat však přinesla první branka. Bohužel pro domácí, ve prospěch Sokolova. V deváté minutě Václav Dobřemysl zpracoval Damaškem vyražený puk a přihrál Martinu Jorovi, který puk dopravil za brankářova záda. Po buly bylo ihned poznat, že domácí Klášterec byl z této branky zcela vyvedený z míry.

Handicap se projevil o dvě minuty později, když se při další hrubce domácí defenzívy před brankou ocitla úplně osamocená dvojice sokolovských útočníků a Petr Kukla s chladnou hlavou přehodil ležícího Damaška. Domácí se po těchto dvou brankách začali snažit, ale všeho moc škodí. Přemíra snahy vyústila v jejich další chybu. Hrubka v defenzivě a před brankou znovu osamocený sokolovský hráč. Tentokrát Zdeněk Sopr, který dopravil puk za brankovou čáru podél tyčky. Po dlouhé odmlce se opět na chvíli probral i domácí tým a Panocha, který přebruslil Sokolovskou obranu, dokázal pouze puk vstřelit přímo do Schafhauserovo lapačky.

Do konce první části se už jen vylučovalo. Utkání nedohrál Jakub Loučka, který si pár desítek sekund před koncem třetiny vykoledoval trest 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy. Petr Polesný po střetu s kláštereckým obráncem narazil na mantinel a odvezl si s sebou domů lehký otřes mozku.

Do začátku druhé části vstoupili ve výhodě hosté, kterým zbývaly čtyři minuty přesilové hry z předchozí třetiny. Nápor Sokolovských však nebyl tak silný a domácí se dokázali alespoň na chvíli ubránit další brance. Při střídání domácího celku vyzkoušel Damaškovu pohotovost Zdeněk Sopr, ale neuspěl. Ve 27. minutě se ujal vlády nad kotoučem Petr Kukla, kterému domácí obrana nekladla žádný odpor, a puk se opět třepetal v síti Kláštereckých.

Situace se poté na chvíli uklidnila, avšak hosté jak bylo již jasné, přijeli dnes vyhrát a ve 34. minutě a ve vlastním oslabení dokázal ujet bývalý hráč Klášterce Jan Soukup. Baník již vedl 0:5, když se minutu před koncem prosadilo duo Růžek – Krpenský. Šikovná nahrávka před branku najíždějícímu Radkovi Krpenskému sedla, a domácí se mohli konečně radovat z první vstřelené branky. Každý fanoušek Klášterce v tu chvíli alespoň doufal, že utkání dostane ve třetí třetině jiný spád.

Vše tomu napovídalo. Hned ze začátku poslední třetiny, když při hře tří proti třem, zároveň se Soprem naskakujícím z trestné lavice přelezl puk, proklouznuvší mezi Schafhauserovými betony, za brankovou čáru. Trefil se Martin Znojemský. Poslední naděje však zhatil Petr Kukla, který potřetí sám před Damašek zkušeně završil hattrick. Odpovědí Sokolovu byla další vstřelená branka, o kterou se postaral Martin Diviš, jenž usměrnil puk mezi Schafhauserovy betony.

Napjatá atmosféra vyústila v několik potyček jak mezi hráči, tak i diváky. Veverka zvedl hokejku do obličeje Milana Babky. Na ledě se vytvořily dvě skupiky bojujících hráčů. Rozhodčí dlouze debatovali s oběma kapitány a na trestné lavici se zatím usadil klášterecký Řezníček, který nakonec opustil led spolu se sokolovským Veverkou. Ten navíc inkasoval trest ve hře. Dalšími potrestanými byli Soukup a Hartman, kteří obdrželi trest 2+2 minuty. Klášterečtí tak sice dostali možnost zahrát si pětiminutovou přesilovou hru, ale v závěru už jim chyběly síly k proměnění jakékoli myšlenky ve skutečost.

V poslední gólové akci hostí byl úspěšný Martin Jor, který po nahrávce Kukly dopravil v akci 2-1 puk do branky. Sokolov porazil Klášterec 7:3. Po skončení utkání sokolovský fanclub i přes výhru neudržel emoce na uzdě. Strhla se bitka mezi hrstkou pořadatelů a přesilou v sokolovských dresech. Hostující fanoušci si nebrali servítky a vybízeli k měření sil i dvojici domácích trenérů.