Benešov zastavil rozjetý Klášterec

Klášterec nedokázal udržet tempo s Benešovskými Vodními Lvy. Klášterec se poprvé prosadil až ve druhé třetině. Ve třetí třetině Klášterci chybělo jen málo, ale Benešov byl bojovnější.

30. listopadu 2011 | 18:00 | Benešov
6:3
3:0, 0:1, 3:2

branky a nahrávky: 3. Kaňka (Strnad), 7. Zoha, 16. Vacek (Zoha), 55. Verbík (Kaňka, Decsy), 59. Jágr (Rittig), 60. Verbík - 24. Miklovič (Bečvář), 51. Pražák (Žižka), 58. Růžek

Domácí do zápasů vlétli z ostra, již ve třetí minutě zavezl puk Strnad, zadovkou vrátil na Michala Kaňku, který na dvakrát prostřelil Damaška. V 7. minutě to bylo již 2:0, Vacek vyhrál buly, hostující bek ho trefil tak nešťastně, že se odrazil přímo na hůl Jakuba Žohy, který neměl problém trefit odkrytou branku. V 9. minutě o sobě poprvé dali vědět hosté, když Miklovič zavezl puk a stihl i vystřelit do připraveného Holeše. To ve 12. minutě musel Holeš předvést super zákrok, když nejprve vyrazil střelu Dostála před úplně volného Pražáka, tygřím skokem se však stihl do branky vrátit a lapačkou skvěle zastavit puk na brankové čáře. V 16. minutě měl velkou šanci Verbík po nahrávce Davida, jenže trefil jen Damaška. Daleko úspěšnější byl ihned po buly Petr Vacek, který si ve skrumáži před brankou našel puk jako první a zvýšil již na 3:0. V poslední půl minutě přišli dvě po sobě jdoucí vyloučeních domácích a hosté tak vstupovali do druhé části dlouhou přesilovkou 5 na 3. Jenže ta se hostům moc nepovedla, vrcholem byla střela Pražáka do betonu Holeše a pak také Kockova tyč. To ve 24. minutě už se klášterečtí radovat mohli. Na začátku byla chyba domácí obrany, kdy se snadno zmocnil puku Bečvář, posunul Petru Miklovičovi, který si s Holešem poradil a snížil na 3:1. Hned po buly byl na druhé straně v dobré šanci Roman Verbík po nahrávce Kaňky, těsně přestřelil. Přesně v polovině zápasu rozezvonil po Žohově akci Drda břevno Damaškovi branky. Ve 35. minutě trefil z ničeho nic tyčku Řepík. Ke konci druhé části oba týmy trochu polevili, což se přeneslo i do začátku části třetí, kdy jsme na úvodní šanci čekali do 46. minuty, kdy Kalinovič využil zaváhání Verbíka a hnal se sám na branku, jenže přestřelil. V 51. nejprve Holeš opět parádně lapačkou zastavil střelu Kocka, o chvilku později už však byl i on krátký. Žižka nahazoval od modré, před brankovištěm tečoval Roman Pražák a puk zaplul přesně mezi Holešovi betony. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit David Decsy, když mu po hezkém sóle předložil puk na zlatém podnose Zeman, jenže Damašek předvel také parádní zákrok a se střelou si poradil. Ihned po buly však přišel faul, přesilovka Benešova, Kaňka posunul Decsymu, který uvolnil Jakuba Verbíka a ten se tváří v tvář golmanovi nemýlil. V 58. minutě přišli dva kuriózní momenty hostí a oba ve vlastním oslabení. Nejprve se Freiberg prohnal kolem Košatky, jel sám a povedlo se mu procedit puk mezi Holešovi betony, rozhodčí se však nejspíš upískl a tak branka nemohla být uznána. Totožná situace se opakovala asi za půl minuty, tentokrát byl v pozici zakončujícího Jindřich Růžek, jenže tentokrát puk evidentně zůstal před brankovou čárou. Rozhodčí však zřejmě chtěl kompenzovat svou předešlou chybu a tak branku k nevoli domácích uznal a snížil opět na jednobrankový rozdíl. Klid na stranu domácích přidal Radek Jágr, který ještě v téže přesilovce využil hezké přihrávky Rittiga a propálil Damaška. Na konci se hosté ještě pokusili o hru v šesti bez brankáře, čehož v 16. vteřin před koncem využil Roman Verbík, který už mohl střílet za půlkou, jenže obehrál si ještě dva soupeře a pohodlně z kruhů upravil na konečných 6:3.