Klášterec venku stále neporažen

Klášterečtí hokejisté znovu potvrdili, že na ledě soupeře jsou neporazitelní. V Klatovech dlouho vedli, domácí ale 186 vteřin před koncem normální hrací doby srovnali na 5:5. Hosté dvěma góly v poslední minutě znovu zvrhli utkání na svou stranu. Divokou přestřelku zakončil gólem do prázdné branky pět vteřin před sirénou Václav Kotrouš.
15. října 2006 | 17:00
5:7
1:3, 2:2, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Hochman (Tureček, Barek), 29. Šanda (Maxa, Ludvík), 38. Hochman (Mužík), 43. Špaček (Šanda, Fiala), 57. Šanda (Maxa) - 3. Nerad (Loučka), 16. Diviš (Soukup), 18. Soukup (Diviš), 24. Tenkač (Loučka), 33. Nerad, 60. Babka (Kocek), 60. Kotrouš (Diviš). Rozhodčí: Fraňo - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:7, navíc Fiala (KLT) 10´OT. Využití: 3:2. V oslabení: . Diváci: 410.

SHC Klatovy: Štelmach (33. Přerost) - Ludvík, Bárek - Herzig, Fiala - Tytl, Mužík - Brožík, Tureček, Dorňák - Špaček, Maxa, Pavlis - Šanda, Šamlot, Štefl - Bednář, Hochman

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kocek, Kuncl - Ambrož, Znojemský - Soukup, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Hahn, Řepík - Pokorný, Babka, Kout - Šedivý, Novotný, Kreuz

Domácím se vstup do zápasu vůbec nevydařil a na trestnou lavici se za své zákroky museli přestěhovat Mužík s Hercigem. 14 vteřin před návratem prvního vyloučeného si střela Radka Nerada od modré našla cestu až do branky. V přesilové hře 5 na 3 se tak Klášterec dostal do vedení. V 5. minutě mohl zvýšit Milan Hahn, který se ocitl sám před Štelmachem, ale mířil jen do výstroje klatovského brankáře. Také domácí dostali v polovině první třetiny možnost dvojnásobné přesilové hry. Úspěšní byli až v pokračující přesilové hře 5 na 4. Turečkovu střelu Damašek vyrazil jen před sebe přímo k volnému Janu Hochmanovi, který zvedl puk nad beton ležícího brankáře. O půl minuty později musel Damašek čelit dalšímu nebezpečnému náporu domácích hráčů. Situaci uklidnil až Radek Nerad, který vyhodil puk z obranného pásma. Nápor domácích ale po vstřeleném gólu hned tak nepolevil a v 16. minutě zachránila Damaška tyč. Klatovští své převahy nevyužili a naopak znovu inkasovali. Při signalizovaném vyloučení domácího hráče ujela dvojice Soukup - Diviš, a právě Martin Diviš. z dorážky Štelmacha překonal. V té chvíli se dostali na koně zase hostující hráči. Diviš našel na modré nabrusleného Jana Soukupa a ten, ač tísněn vracejícím se obráncem Štelmacha překonal. V samotném závěru třetiny inkasoval Pavlis dvojnásobný menší trest za hru vysokou holí.

Domácí tak nastoupili do druhé třetiny oslabeni. Navíc se dostavili pozdě k úvodnímu vhazování a byli potrestáni dalším dvouminutovým trestem. V polovině 22. minuty fauloval ještě Fiala a Klatovští čelili dlouhé soupeřově převaze. Ve 24. minutě Loučka nejprve nastřelil tyč, další střela na Štelmachovu bránu už ale skončila gólem. Na 4:1 pro Klášterec zvýšil Lukáš Tenkač. I druhý gól domácích padl v početní výhodě. Klatovští se při vyloučení Kouta dlouho nemohli dostat do pásma. První střela na branku, třicet vteřin před návratem vyloučeného hráče, skončila gólem. Snižoval Dalibor Šanda. Stejně jako po svém prvním gólu, i po druhém se Klatovští znovu dostali do tempa a svého soupeře přehrávali. I tentokrát je je hosté znovu dokázali zchladit. Situaci ve svých řadách znovu uklidnil kapitán Radek Nerad. Vyvezl puk z obranného pásma a nahozením od modré klatovského brankáře překvapil a Štemach se nechal vystřídat. Střídající Přerost musel ve 35. minutě čelit Babkovi, který se dostal sám před branku domácích, vykoupal gólmana, ale nezakončil. Hosté naopak před odchodem do šatny inkasovali. Damašek neudržel puk a do prázdné branky dorážel znovu Jan Hochman. Tentýž hráč mohl v samotném závěru třetiny završit hattrick, ale promeškal přílžitost ke skórování.

Dvougólové manko se domácím podařilo díky vysokému nasazení v poslední třetině smazat. Vyloučení Kuncla potrestal Petr Špaček. Hosté v poslední dvacetiminutovce polevili. Vysoké tempo hry sice potěšilo přítomné diváky, podepsalo se ale na rychlejší únavě hráčů. Hosté navíc přišli o jednoho z obránců. Roman Ambrož musel kvůli naraženým žebrům po druhé třetině odstoupit. Domácí svou herní převahu zužitkovali vyrovnávacím gólem tři minuty před koncem. Dalibor Šanda se pokusil sklepnout před Damaškem Maxovu střelu, ale minul. Z dorážky už byl ale úspěšný. O půl miuty později mohl rozhodnout Tureček, ale zazvonila konstrukce Damaškovy branky. Vzápětí domácí chybovali a připravili se tak o zisk alespoň jednoho bodu. Ludvík nepovoleným zákrokem zastavil pronikajícího Kotrouše a Klatovští dohrávali ve čtyřech. Hosté nezaváhali ve využití početní výhody. Kocek poslal Babkovi přihrávku do jízdy., ten ujel obráncům a svou klasickou bekhendovou střelou Přerosta překonal. Po inkasovaném gólu sáhli domácí půl minuty před sirénou k power play. Rozhodnutí padlo pět vteřin před koncem normální hrací doby. Střelou do prázdné branky zakončil gólové hody Václav Kotrouš.