2. března 2015 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
0:3
0:1, 0:2, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Rohan T. (Kuběna, Dobřemysl), 22. Vrána (Flek, Vaněk), 39. Tvrdek (Dobřemysl, Rohan M.). Vyloučení: 8:11.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Kunrt, Strejček, Koblitz, Váňa, Žižka - Hrdlička, Jáchym, Mála, Diviš, Toman, Nguyen, Pala, Toušek, Vlastník.

Baník Sokolov: Hruška - Rohan M., Jeník, Přindiš, Šik, Schusser, Troška, Novák, Kuběna - Dobřemysl, Rohan T., Vaněk, Flek, Vrána, Tvrdek, Sýkora, Švec, Říha, Račanský, Pulpán, Škop.

V prvním utkání osmifinále play-off 2. hokejové ligy nedali klášterečtí hráči na sokolovském ledě svou kůži zadarmo a urputnost byla hlavním znakem domácího mužstva také ve druhém zápase. S patnácti hráči základní sestavy se klášterečtí hokejisté statečně postavili sokolovskému Baníku, ale neuběhla ani minuta hrací doby, když inkasovali. Po pětatřiceti vteřinách hry poslal Pavel Kuběna puk před branku a volný Tomáš Rohan zavěsil nad Kaššákovo rameno. V polovině 4. minuty už se hosté radovali z další branky, ale čarující Kaššák včas ukryl puk pod svým tělem. Ačkoli měli hosté navrch, občas se před sokolovskou branku dostali i domácí. Jenže žádný z pokusů neskončil za zády brankáře Hrušky. A když v 16. minutě nepustil Kaššák do sítě ani pokus Jakuba Fleka z těsné blízkosti, odcházelo se do šaten za stavu 0:1.

Podobně jako v první třetině, dali hosté gól chvíli po zahájení další části hry. Střelu Jakuba Fleku od modré čáry tečoval před Kaššákem Lukáš Vrána a Sokolov vedl už o dvě branky. Klášterecký gólman byl i v dalších minutách hlavní postavou duelu. Ve 28. minutě se před kláštereckou brankou zjevil Tomáš Rohan a jen Kaššákova pohotovost zabránila dalšímu gólu v síti. Ve 33. minutě si na sokolovské modré počíhal Jiří Vlastník a úplně sám se řítil na branku hostů. Jeho střela bohužel trefila jen Hruškovu vyrážečku. Na druhé straně zase vyzkoušel Kaššákovu pozornost ve 27. minutě Kamil Tvrdek, naštěstí pro domácí neuspěl. O minutu později se v podobné šanci ocitl Ondřej Toušek a sám před sokolovským brankářem byl faulován. Nařízené trestné střílení ovšem klášterecký hráč neproměnil a tak byli na tahu hosté. Při dvojnásobné přesilovce rozebrali domácí obranu a Kamil Tvrdek zakončoval do úplně odkryté branky.

Poslední třetina už na stavu 0:3 v neprospěch domácích nic nezměnila. Při další dvojnásobné přesilovce Kaššák opět čaroval a jen díky němu se duel se Sokolovem nezměnil v debakl. Za pozornost také stojí situace v závěru utkání, kdy rozhodčí odpustili hostům vyloučení. To když David Troška odpálil puk nad mantinel a nikdo kotouč netečoval. Pár vteřin před koncem zápasu ještě Kaššák po haškovsku vychytal tutovku Rohana s Dobřemyslem, což oba sportovně ocenili pochvalou domácímu gólmanovi.