19. listopadu 2006 | Zimní stadión města Kadaň
3:2
1:0,1:1,1:1

branky a nahrávky: Branky : 8.Pira (Chotaš), 21.Jáchym (Krpenský), 52.Toman (Pira) – 25.Malinský (Marnota).
Rozhodčí : Petružálek – Fiala, Havelec.
Vyloučení: 11:7, navíc Abrahám (JAB) 10 minut, Hodač (JAB) 10 minut a trest ve hře.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 150.
Průběh utkání: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Studnička (Tichý) – Hartman, Chmel, Vošta, Toman, Kotek, Žilík, Kalinovič, Jáchym, Zacharenko, Žemlička, Schönauer, Nguyen, Chotaš, Limberg A., Paul, Ryvola, Kanči, Svoboda, Pira, Krpenský
Trenér : Wágner, Krpenský

Vlci Jablonec nad Nisou: Kysilka (Ullmann) – Zákoutský, Hadač, Ulrych, Abrahám, Svoboda, Duda, Smetaník, Malinský, Hájek, Marnota, Burian, Jágr, Hodač, Erbrt, Šorejš
Trenér : Mgr. Pirovarči

Využitá přesilová hra a jednobrankové vedení

První šanci zápasu si vytvořil domácí Kalinovič, ale pouze vyprášil Kysilkovi betony. V brance domácích se podruhé v této sezóně objevil Jan Studnička, který musel řešit hned dvě ošemetné situace. Ve 4.minutě se před Kysilkou zjevil Paul, ale trefil nastavenou lapačku. V 6.minutě Hartman školácky chyboval a nabídl Smetaníkovi možnost otevřít skóre, ale při Studničkovi stálo štěstí. V 8.minutě se naskytla domácím první početní výhoda, hned čtyři na tři. Tu se domácím podařilo využít, od modré střílel Pira a od nohy jednoho z jabloneckých se puk odrazil za záda Kysilkovi - 1:0. O minutu později se na dvakrát do šance dostal Krpenský, ale štěstí v zakončení neměl. V 10.minutě zklikvidoval Studnička střelu Ulrycha od modré. Po té hosté hráli svou první přesilovku při vyloučení Vošty. V přesilovce si vytvořili několik šancí, zejména teč Dudy těsně před brankovištěm nadělala kláštereckému gólmanovi hodně starostí, domácí se tak ubránili. Ve 13.minutě se do brejku dostal jablonecký Marnota, když lehce přebruslil Zacharenka a jen těsně minul levou tyč Studničkovi branky. V 16.minutě měli opět jablonečtí přesilovou hru, tentokrát za šúatné střídání domácí lavičky. Vyloženou šanci si, ale nevytvořili. V 19.minutě vyhodil brankář Kysilka puk mimo hrací plochu a nabídl kláštereckým přesilovou hru. Ti si vytvořili několik šancí, ale dopravit puk do branky se jim nepodařilo, početní výhodu tak budou dohrávat v druhé části.

Vlci nepříjemně kousali

Klášterečtí na soupeře v úvodu třetiny doslova vlétli. Přesilovku sice již nestihli využít, ale po několika okamžicích, když už byly oba týmy v pěti propasíroval puk za brankovou čáru Jáchym a domácí vedli - 2:0. Ve 24.minutě byl vyloučen Paul a chvíli po něm Krpenský a hosté měli dlouhou přesilovku pěti proti třem, tu se jim podařilo využít. Do černého se trefil Malinský a snížil na 2:1. Hosté začali nepříjemně kousat. Několikrát měli vyrovnání velmi blízko. Ve 30.minutě měli přesilovku domácí, byli takřka po celou dobu nastěhovaní v útočném pásmu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Ve 36.minutě měl velko šanci Toman st., puk se jen otřel o Kysilku, ale v brance neskončil. Za pár okamžiků měl na holi vyrovnání Paul, ale jablonecký gólman čaroval, skóre se neměnilo. Ve 38.minutě si vybral slabší chvilku Krpenský, přihrával křížem přes obranné pásmo a nahrál přímo na hůl jabloneckému útočníkovi, který tváří v tvář Studničkovi neuspěl. Po této situaci byl vyloučen domácí Svoboda a hosté v přesilovce zle zatápěli celé klášterecké obraně. Domácí se statečně ubránili, ale několikrát při nich stálo štěstí. Jednobrankové vedení klášterečtí drželi i po dvou třetinách.

Přes dvojnásobné oslabení vedení udrželi

Třetí třetinu začali náporem Vlci z Jablonce. K tomu dopomohlo i vyloučení domácího Piry. Jablonečtí tlačili co jim síly stačili, ale Studnička měl svůj den. Po návratu Piry z trestné lavice dlouho hra vpěti nevydržela. Hlavní sudí poslal za katr dalšího domácího hráče – Paula. Ve 49.minutě jeli Abrahám s Dudou dva na jednoho, ale posledně jmenovanému se zamotal puk mezi nohy a nepodařilo se mu ani vystřelit. Jablonečtí měli více ze hry. Cítili šanci k vyrovnání. Domácí obrana často chybovala a jen díky Studničkovi kadaňští vedli. V 50.minutě se Vlci dočkali, Marnota si vyměnil puk s Malinským a bylo vyrovnáno - 2:2. Netrvalo však dlouho a na trestnou usedl jablonecký Hodač za podražení a domácí početní výhodu zužitkovali. Toman prostřelil Kysilku a vrátil domácím vedení - 3:2. Hosté těsně před brankou špatně střídali a přesilovka tak pokračovala. V ní nešetrně špičkou hole píchl jablonecký Duda do obličeje gólmana Studničku, rozhodčí kupodivu hráče hostí vůbec nevyloučil, i když klášterecký gólman musel být ošetřován. Domácím vstřelená branka pomohla, dostali se z útlumu a opět ohrožovali Kysilku v brance častěji než jablonečtí. V 57.minutě domácí Krpenský obdržel dvě minuty za vysokou hůl a jablonečtí měli velkou možnost vyrovnat. O minutu později poslal rozhodčí Petružálek domácí dokonce do tří. V oslabení kadaňští bojovali. Toman obdržel krosček do obličeje, ale sudí pouze přihlížel. Když už hráli domácí ve čtyřech, nesmyslně Pira vyhodil puk mimo hrací plochu a opět poslal svůj tým do třech. Studnička odolával. Klášterečtí junioři vedení uhájili a připsali si další dva body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Radek Krpenský, trenér HC Klášterec:
Věděli jsme, že Jablonec je velice kvalitní soupeř. Znali jsme ho, má stejný mančaft jako loni. Už jsme hráli v Jablonci, takže jsme věděli co máme hrát, připravili jsme se na ně. Veděli jsme, že to bude vyrovnané utkání, nás podržel brankář Studnička, chytal vyložené šance soupeře. Už v pátek na Kladně zachytal výborně. Škoda toho závěru, že jsme se nechali v závěru vylučovat. Naštěstí to vedení kluci udrželi. S výsledkem i předvedenou hrou jsem spokojen.