Klášterec pokračuje na vítězné vlně! Deveri se blýskl hattrickem!

Do dnešního utkání v Klatovech vstupovali klášterečtí hokejisté jako papírový outsidser, ale nakonec z utkání vyšli jako vítěz! Předchozí dva duely s tímto soupeřem město porcelánu prohrálo (2:6 a 2:5) a tak je vítězství Klášterce bráno i jako malé překvapení. Hosté se ujali vedení hned po půlminutě hry zásluhou Jana Páleníka. Ve druhé třetině se skóre zastavilo na 3:2 pro Klášterec - obě hostující branky vstřelil Danko Deveri, za domácí kontroloval stejným počtem branek Topinka. Ve třetí třetině dočkali diváci jen jediné branky a to když už do opuštěné domácí klece poslal puk Danko Deveri, který tak zkompletoval hattrick. Za zmínku určitě také stojí tři asistence nestárnoucího Jiřího Charouska. Klášterec se posunul v tabulce na páté místo, má dva odložené zápasy k dobru a připsal si už čtvrtou výhru v řadě. Další utkání se odehraje na domácím kluzišti ve středu od 18:00 a půjde o odložené utkání s HC BAK Trutnov.
7. ledna 2017 | 17:00
2:4
0:1, 2:2, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 21. Topinka (Uhlík, Švarc), 40. Topinka (Švarc) – 1. Páleník (Charousek), 32. Deveri (Charousek), 39. Deveri (Cestr, Charousek), 60. Deveri. Rozhodčí: Horňáček - Vavruška, Oudes. Vyloučení: 7:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Špaček, Kubík, Slavík, Marcel, Leština, Houfek, Kaňák, Švarc, Topinka, Uhlík, Kodýtek, Tulačka, Beneš, Vlček, Němec, Pacanda

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Cestr, Kuncl, Gröger, Zicho, Macháček, Charousek, Deveri, Toušek, Vrtek, Mála, Strunz, Zdeněk, Bečka, Pokorný, Diviš, Sklenička

Převzato z:hc-klatovy.cz

Hosté vstoupili do utkání výborně a už po půl minutě se ujali vedení, když Páleníkovu střelu stečoval do branky jeden z domácích obránců. Ve 4. minutě ve vlastním oslabení dostal do úniku Mála, který byl zastaven za cenu faulu a poměr sil na ledě se vyrovnal. V 7. minutě se dommácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale akci zhatila špatná přihrávka. V 11. minutě vznikla před Kaššákem tlačenice, ale ani ta skórem nepohla. Ve 13. minutě se k odraženému puku dostal Vlček, ale byl faulován. V 17. minutě se hosté dostali do přečíslení, které zakončili nepřesnou střelou.Na druhé straně trefil Pacanda tyčku po chybě Kaššáka.

Hned v úvodu druhé periody se nadvakrát prosadil Topinka a bylo vyrovnáno. Ve 27. minutě se sám před brankou zjevil Deveri, ale na Sochůrka. Ve 30. minutě zazvonila tyčka po střele Uhlíka. O minutu později vznikl závar před Kaššákem, po kterém se do sebe pustili Pacanda a Cestr. Ve 32. minutě se hosté dostali do vedení, když bekhendovou střelou nachytal Sochůrka Deveri. O dvě minuty se před branku dostal Macháček, ale Sochůrek odčinil předchozí zaváhání. Ve 37. minutě se domácí dostali do obrovské šance, ale opět selhali v koncovce. Ve 39. minutě vedli hosté už o dva góly, když se z dorážky prosadil Deveri. Domácí snížili v samém závěru druhého dějství, když se mezi betony Kaššáka trefil Topinka.

Ve 42. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Beneš, ale trefil pouze náruč Kaššáka. Ve 44. minutě nahazoval puk na branku Toušek ale Sochůrek byl pozorný. Po té hra upadla hrálo se bez šancí na obou stranách. Dvě minutypřed koncem se domácí odhodlali ke hře bez gólmana. Ta se jim, ale nevyvedla podle jejich představ, když tři vteřiny před koncem pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky Deveri.