Souboj o šest bodů: Klášterec jede do Děčína

Naposledy v tomto roce se do sebe zaklesnou hokejky hráčů ve druhé hokejové lize. Klášterec si po domácí porážce od Litoměřic bude chtít zajistit vánoční pohodu na ledě celku HC Děčín. Tedy v zápase proti týmu, který má na kontě jen o bod více a patří mu devátá příčka v tabulce. Duel je na programu už tuto neděli od 17 hodin.

Klášterci se v poslední době zrovna nedařilo. V minulém zápase podlehl Litoměřicím 1:2. Pár dní předtím si přivezl prohru z Benešova v poměru 3:7. I kvůli tomu je v tabulce západní skupiny druhé ligy o skóre před Nymburkem jedenáctý se 34 body. „Nevím, čím to je, nemůžeme se chytit. Nejspíš by to chtělo nějaký gól, abychom se chytili a šli zase nahoru,“ řekl po utkání s Litoměřicemi útočník Klášterce Ondřej Novák.

Děčín na tom však není o moc lépe. Po dvaadvaceti kolech je sice devátý, ale získat dokázal jen o pouhý bodík více. Podobně jako Kláštereckým se ani Děčínu nevydařily dva poslední zápasy. Nejprve doma prohrál s Pískem 2:3 po prodloužení, potom nestačil na Milevsko, kterému podlehl těsně 4:5.

Poslední vzájemné utkání 27. září 2008 zvládl lépe Děčín. V Klášterci zvítězil 7:4.
Klášterec nad Ohří – HC Děčín 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 3. Novotný (Zmeškal), 18. Panocha (Řezníček, Loučka), 43. Kotrouš (Loučka), 53. Pražák (Loučka) - 7. Šnajdr (Gottfried), 28. Kratochvíl (Chvátal), 32. Štverák, 34. Štverák (Luka, Postl), 36. Postl (Novotný), 48. Kratochvíl (Přeučil), 58. Postl.

V případě vítězství by mohl Klášterec poskočit až na deváté místo. Utkání mezi Děčínem a Kláštercem nad Ohří začíná na děčínském zimním stadionu tuto neděli v 17 hodin, připraven pro vás bude jako už tradičně on-line přenos. V pruhovaném dresu se můžeme těšit na trojici Stolín – Hejl, Kajínek.

Před brankou Děčína. FOTO: archiv hcklasterec.cz, Jakub Žejdl.