Miroslav Lučan, Martin Pašek | středa 11.7.2007

Společně opravdu budeme silnější

Společně opravdu budeme silnější Velmi rychle se přibližuje chvíle, kdy většina týmů poprvé vyjede na ledovou plochu a určitě všichni, jak hráči, tak samozřejmě i fanoušci, se opět velmi těší na první přípravné zápasy. Stejně tak ale pohledy všech už směřují směrem k soutěžím, jejichž rozpisy už také většina klubů na svých webech zveřejnila.

 
 
 
V souvislosti s tím se fanoušci našeho regionu dozvěděli i jednu novinku – juniorské týmy KLH Chomutov a HC Klášterec/SK Kadaň si pro sezónu 2007/2008 vyměnili názvy – budou tedy v soutěži startovat takto: chomutovský juniorský tým, hrající své zápasy pochopitelně v Chomutově, pod názvem HC Klášterec nad Ohří a stejně tak klášterecko-kadaňský juniorský tým, hrající od letoška své zápasy na ZS v Klášterci – pod názvem KLH Chomutov. Tato skutečnost vyvolala někdy dohady, někdy nepochopení a někdy zcela bezdůvodnou kritiku, proto nyní objasníme důvody, které k tomuto kroku vedly.

Každý hokejový klub má statut podle toho, jakou soutěž hraje jeho družstvo mužů – tedy Chomutov a Kadaň – prvoligové, Klášterec druholigový. Přestupní řád ČSLH hovoří o tom, že střídavé hostování (jiným názvem také střídavý start) se, po splnění dalších podmínek, povoluje hráčům mezi různými soutěžemi – jinými slovy tedy nikoliv mezi stejnými soutěžemi. A nyní už vstupuje na scénu výše zmíněné opatření klubů 3K – nejlepší hráči z chomutovské juniorky budou mít možnost v průběhu sezóny hrát za všechny tři týmy mužů našich klubů – v Chomutově a v Kadani formou střídavého startu. To by, v případě zachování názvu KLH Chomutov – bylo vyloučeno. Dále nejlepší klášterecko-kadaňští junioři mohou bez problémů nastupovat v kláštereckém áčku. Další výhodou je, že nejlepší chomutovští dorostenci (u dorostů zůstavají názvy zachovány) mohou nastupovat za kláštereckou-kadaňské juniory.

Všechny tyto výhody, které jsme dosáhli nejen změnou názvů, ale hlavně a zejména pokračující úzkou spoluprací klubů 3K, nám v tomto případě nese své ovoce a všichni věříme, že se nám podaří splnit naše cíle a vybojovat nejvyšší mládežnické soutěže. Ovšem nikoliv pro Chomutov nebo Kadaň nebo Klášterec, ale pro užitek všech tří klubů 3K.

Klášterec si z Loun odvezl debakl 12:3

Klášterec ztratil zápas v první třetině, kdy ji prohrál 6:0. Tu druhou hostě vyhráli 2:1 a vypadalo...

Důležité body si Klášterec v Litoměřicích nepřipsal

Klášterec jel do Litoměřic pro body, které nutně potřebuje, pokud se chtějí probojovat do play-off....

Přijďte ve čtvrtek 25.01.2018 v 17.00 hodin na akci Týden hokeje.

Přijďte ve čtvrtek 25.01.2018 v 17.00 hodin na zimní stadion v Klášterci nad Ohří na akci Týden...

Domácí si v předehrávce připsali 3 body.

V předvánoční predehrávce si domácí po delší době došli k jasnému 3 bodovému vítězství. První...

Klášterec nestačil na domácí Louny

Klášterec přijel na pozdní zápas do Loun, odkud si chtěl odvést 3 body, ale to se jim bohužel...

Klášterec pokaždé vedl, přesto odjíždí s prázdnou

Klášterec v Roudnici odehrál vyrovnaný zápas. Kluci si šli od začátku za vítěztvím. Bohužel na...

Klášterec nezvládl závěr zápasu

Klášterec prohrál s Mostem 6:9 po třetinách ( 2:2, 1:4, 3:3 ). Domácí vedli vyrovnaný zápas a...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky