Přinese začátek roku 2014 Klášterci úspěch proti Kobře?

Po vánočních svátcích se nám opět rozjíždí zápasový maraton naší třetí nejvyšší soutěže a to znamená také práci pro klášterecké hokejisty. Ti se utkají v dalším kole s nevyzpytatelnou pražskou Kobrou, která se momentálně nachází pro některé překvapivě na pěkném sedmém místě. Klášterci patří stále desátá pozice, kterou budou chtít určitě vylepšit. Zápas začíná v sobotu od 17:00.

HC Kobra Praha v sezóně 2013/14:

Až překvapivě dobře si vede v letošní sezóně tým kolem trenéra Miloslava Šeby. Po odehraných 21 zápasech má Kobra na svém kontě 36 bodů za 9 výher v základní hrací době, 3 výhry v prodloužení, 3 prohry v prodloužení a 6 porážek. Pražský tým vstřelil svým soupeřům už 87 branek (průměr 4.15.. vstřelených branek na zápas) a od protivníků jich dostal 69 (průměr 3.28.. inkasovaných branek na zápas).

Zatím nejvyšší vítězství si připsala Kobra hned ve svém prvním představení v nové sezóně, když doma přímo zdevastovala Klatovy 12:3. Nejvyšší prohra přišla právě s Kláštercem v poměru 4:7. Kobra je na svém ledě velmi nebezpečná a o tom se taky dokázal přesvědčit třeba Tábor, který v Praze prohrál 1:3, nebo i Sokolov, který tam prohrál 2:4.

Kanadské bodování vede zkušený Jiří Jakeš, který už stihl nasbírat velmi pěkných 28 bodů za 6 branek a 22 asistencí. Hned za ním je Martin Čurda s 23 body za 16 branek a 7 asistencí. Na třetím, bronzovém stupínku je pak Jan Pohl. Ten nasbíral 22 bodů za 7 branek a 15 asistencí.

Zápas mezi Kobrou a Kláštercem bude pro diváky určitě velmi zajímavý. Kobra doma dokáže porazit soupeře z prvních míst v tabulce, ale Klášterec zas umí ve venkovních utkáních zabrat a přivést zpět do města porcelánu nějaké ty body navíc.