Jakub Loučka | neděle 9.9.2012

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K
Nadějní klášterečtí hokejisté se na konci srpna zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje HockeyCup 2012 v Brně. Martin Pipota, Jan Kanický, Richard Záruba a David Bittner byli součástí výběru 3K, který vystupoval na třídenním turnaji v kategorii BANTAM (2000) pod hlavičkou Piráti Chomutov. Tým tvořený vybranými hráči ročníku 2000 a 2001 sehrál od pátku do neděle 6 kvalitních utkání proti mezinárodním soupeřům a hráči Klášterce nad Ohří v nich byli rozhodně vidět.

 
 
 

Svými výkony v minulé sezóně si hráči ročníku 2000 vysloužili pozvánku do širšího výběru 3K, který během měsíce srpna absolvoval několik společných tréninků na ledě. Do konečné nominace se pro turnaj v Brně v termínu 30. 8. – 2. 9. 2012 probojovali výše zmínění klášterečtí hokejisté.

Turnajová klání začala v pátek boji ve třech základních skupinách. Piráti se postupně utkali s vídeňskými Tigers (6:3), Růžinovem (5:10) a dalším soupeřem ze Slovenska Prešovem (3:5). Jedno vítězství posunulo Piráty podle turnajového klíče do čtvrtfinále z nejlepšího třetího místa. V něm narazili na vítěze druhé skupiny Austrian SELECT. Ani bojovný výkon na tento výběr Rakouska nestačil a tak prohra 2:5 znamenala, že poslední hrací den se Piráti poperou o 5. – 8. místo. Infarktová odveta s Prešovem (7:6 po SN) hráče nabudila a ti si v posledním utkání o 5. místo s Klagenfurtem s chutí zastříleli (8:3). Nejvíce pak klášterecký Martin Pipota, který soupeři na cestu domů nadělil 4 branky!

Klášterečtí hokejisté se v utkáních pravidelně prosazovali a patřili mezi výrazné postavy výběru 3K. Dokazuje to první čtveřice týmového bodování. Nejproduktivnějším hráčem a současně nejlepším střelcem týmu se stal Martin Pipota. Druhým v bodování byl další klášterecký odchovanec Milan Brecko. Jan Kanický potvrdil pověst střelce a Richard Záruba kromě dobré defenzivní činnosti přispěl také v útočné fázi.

Konečné 5. místo z 12 ti zúčastněných družstev můžeme hodnotit pozitivně. Daleko více nás ale může těšit fakt, že klášterečtí odchovanci se dokázali prosadit i v mezinárodní konkurenci. Přejme si, aby v dobrých výkonech nadále pokračovali a dělali tak dobré jméno nejenom sobě, ale také hokeji v Klášterci nad Ohří.

Klášterec si z Loun odvezl debakl 12:3

Klášterec ztratil zápas v první třetině, kdy ji prohrál 6:0. Tu druhou hostě vyhráli 2:1 a vypadalo...

Důležité body si Klášterec v Litoměřicích nepřipsal

Klášterec jel do Litoměřic pro body, které nutně potřebuje, pokud se chtějí probojovat do play-off....

Přijďte ve čtvrtek 25.01.2018 v 17.00 hodin na akci Týden hokeje.

Přijďte ve čtvrtek 25.01.2018 v 17.00 hodin na zimní stadion v Klášterci nad Ohří na akci Týden...

Domácí si v předehrávce připsali 3 body.

V předvánoční predehrávce si domácí po delší době došli k jasnému 3 bodovému vítězství. První...

Klášterec nestačil na domácí Louny

Klášterec přijel na pozdní zápas do Loun, odkud si chtěl odvést 3 body, ale to se jim bohužel...

Klášterec pokaždé vedl, přesto odjíždí s prázdnou

Klášterec v Roudnici odehrál vyrovnaný zápas. Kluci si šli od začátku za vítěztvím. Bohužel na...

Klášterec nezvládl závěr zápasu

Klášterec prohrál s Mostem 6:9 po třetinách ( 2:2, 1:4, 3:3 ). Domácí vedli vyrovnaný zápas a...
 
 
 
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky