Jakub Loučka | neděle 9.9.2012

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K
Nadějní klášterečtí hokejisté se na konci srpna zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje HockeyCup 2012 v Brně. Martin Pipota, Jan Kanický, Richard Záruba a David Bittner byli součástí výběru 3K, který vystupoval na třídenním turnaji v kategorii BANTAM (2000) pod hlavičkou Piráti Chomutov. Tým tvořený vybranými hráči ročníku 2000 a 2001 sehrál od pátku do neděle 6 kvalitních utkání proti mezinárodním soupeřům a hráči Klášterce nad Ohří v nich byli rozhodně vidět.

 
 
 

Svými výkony v minulé sezóně si hráči ročníku 2000 vysloužili pozvánku do širšího výběru 3K, který během měsíce srpna absolvoval několik společných tréninků na ledě. Do konečné nominace se pro turnaj v Brně v termínu 30. 8. – 2. 9. 2012 probojovali výše zmínění klášterečtí hokejisté.

Turnajová klání začala v pátek boji ve třech základních skupinách. Piráti se postupně utkali s vídeňskými Tigers (6:3), Růžinovem (5:10) a dalším soupeřem ze Slovenska Prešovem (3:5). Jedno vítězství posunulo Piráty podle turnajového klíče do čtvrtfinále z nejlepšího třetího místa. V něm narazili na vítěze druhé skupiny Austrian SELECT. Ani bojovný výkon na tento výběr Rakouska nestačil a tak prohra 2:5 znamenala, že poslední hrací den se Piráti poperou o 5. – 8. místo. Infarktová odveta s Prešovem (7:6 po SN) hráče nabudila a ti si v posledním utkání o 5. místo s Klagenfurtem s chutí zastříleli (8:3). Nejvíce pak klášterecký Martin Pipota, který soupeři na cestu domů nadělil 4 branky!

Klášterečtí hokejisté se v utkáních pravidelně prosazovali a patřili mezi výrazné postavy výběru 3K. Dokazuje to první čtveřice týmového bodování. Nejproduktivnějším hráčem a současně nejlepším střelcem týmu se stal Martin Pipota. Druhým v bodování byl další klášterecký odchovanec Milan Brecko. Jan Kanický potvrdil pověst střelce a Richard Záruba kromě dobré defenzivní činnosti přispěl také v útočné fázi.

Konečné 5. místo z 12 ti zúčastněných družstev můžeme hodnotit pozitivně. Daleko více nás ale může těšit fakt, že klášterečtí odchovanci se dokázali prosadit i v mezinárodní konkurenci. Přejme si, aby v dobrých výkonech nadále pokračovali a dělali tak dobré jméno nejenom sobě, ale také hokeji v Klášterci nad Ohří.

PROHLÁŠENÍ VV HOKEJOVÉHO KLUBU KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ NASTALÉ SITUACI

Povedený turnaj!

V sobotu 11.3.2017 sehráli naši hráči 2. a 3.tříd na zimním stadionu v Klášterci velice pěkný...

Klášterec inkasoval třináct branek a sezóna pro něj skončila!

Bezmála dvě tisícovky diváků, kteří se rozhodli zpestřit si nedělní večer návštěvou pátého...

Druhá domácí prohra s Táborem! Klášterec je blízko vyřazení

Klášterečtí hokejisté nestačili ani ve druhém domácím utkání na hosty z Tábora a pokud v neděli na...

Po vyrovnaném boji padl Klášterec v prodloužení

Třetí osmifinálovou bitvu táborského týmu s Kláštercem nad Ohří proměnili její aktéři v...

Klášterec nedal ani branku a Tábor si odvezl vyrovnávací bod!

Klášterečtí hokejisté vstoupili do druhého utkání osmifinálové série play-off velmi dobře a v...

Překvapení na úvod! Klášterec si odvezl s Tábora výhru!

Osmifinále play-off se nám rozjelo na plné obrátky a hned v úvodním střetnutí na kluzišti Tábora...
 
 
 
Copyright © 2017 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky