Jakub Loučka | neděle 9.9.2012

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K

Úspěšní starší žáci ve výběru 3K
Nadějní klášterečtí hokejisté se na konci srpna zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje HockeyCup 2012 v Brně. Martin Pipota, Jan Kanický, Richard Záruba a David Bittner byli součástí výběru 3K, který vystupoval na třídenním turnaji v kategorii BANTAM (2000) pod hlavičkou Piráti Chomutov. Tým tvořený vybranými hráči ročníku 2000 a 2001 sehrál od pátku do neděle 6 kvalitních utkání proti mezinárodním soupeřům a hráči Klášterce nad Ohří v nich byli rozhodně vidět.

 
 
 

Svými výkony v minulé sezóně si hráči ročníku 2000 vysloužili pozvánku do širšího výběru 3K, který během měsíce srpna absolvoval několik společných tréninků na ledě. Do konečné nominace se pro turnaj v Brně v termínu 30. 8. – 2. 9. 2012 probojovali výše zmínění klášterečtí hokejisté.

Turnajová klání začala v pátek boji ve třech základních skupinách. Piráti se postupně utkali s vídeňskými Tigers (6:3), Růžinovem (5:10) a dalším soupeřem ze Slovenska Prešovem (3:5). Jedno vítězství posunulo Piráty podle turnajového klíče do čtvrtfinále z nejlepšího třetího místa. V něm narazili na vítěze druhé skupiny Austrian SELECT. Ani bojovný výkon na tento výběr Rakouska nestačil a tak prohra 2:5 znamenala, že poslední hrací den se Piráti poperou o 5. – 8. místo. Infarktová odveta s Prešovem (7:6 po SN) hráče nabudila a ti si v posledním utkání o 5. místo s Klagenfurtem s chutí zastříleli (8:3). Nejvíce pak klášterecký Martin Pipota, který soupeři na cestu domů nadělil 4 branky!

Klášterečtí hokejisté se v utkáních pravidelně prosazovali a patřili mezi výrazné postavy výběru 3K. Dokazuje to první čtveřice týmového bodování. Nejproduktivnějším hráčem a současně nejlepším střelcem týmu se stal Martin Pipota. Druhým v bodování byl další klášterecký odchovanec Milan Brecko. Jan Kanický potvrdil pověst střelce a Richard Záruba kromě dobré defenzivní činnosti přispěl také v útočné fázi.

Konečné 5. místo z 12 ti zúčastněných družstev můžeme hodnotit pozitivně. Daleko více nás ale může těšit fakt, že klášterečtí odchovanci se dokázali prosadit i v mezinárodní konkurenci. Přejme si, aby v dobrých výkonech nadále pokračovali a dělali tak dobré jméno nejenom sobě, ale také hokeji v Klášterci nad Ohří.

Klášterec ztratil vedení v poslední třetině

Další kolo Krajské hokejové ligy svedlo dohromady Litoměřice "B" a klášterecké hokejisty. Obě...

Klášterečtí nedali Lovosicím šanci!

Další utkání Krajské ligy mužů mají úspěšně odehrané klášterečtí hokejisté kteří na svém kluzišti...

Klášterečtí vezou z Roudnice vysokou výhru!

Po domácím debaklu s Mostem zajížděli v dalším kole Krajské ligy mužů klášterečtí hokejisté na...

Klášterec dostal od Mostu jedenáct branek!

Třetí kolo Krajské ligy mužů nezastihlo klášterecké hráče v dobrém rozpoložení. Na domácí kluzišti...

Klášterec přestřilel v derby Kadaň "B"

Ve druhém kole Krajské ligy mužů ledního hokeje zavítali klášterečtí hokejisté do sousední Kadaně,...

Tři body na úvod! Klášterec porazil Louny

Klášterečtí hokejisté mají na svém kontě premiéru v novém ročníku Krajské ligy a hned si můžou...

Klášterec zdolal Mostecké Lvi na nájezdy!

Kláštereckým hokejistům se ve druhém přátelském zápase povedla odveta proti Mosteckým Lvům a po...
 
 
 
Copyright © 2017 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky